1. Maltepe kurye, kendi takdirimize bağlı olarak bir siparişi reddetme ve herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın hizmetlerimize erişimi durdurma hakkını saklı tutar.
 2. Arabanın maksimum ağırlığı 150 kadar ve inç cinsinden maksimum boyutları 21U x 21g X 16Y’dir. Mini Van’ın maksimum ağırlığı 350 kadar ve inç cinsinden maksimum boyutları 80U x 36G x 36Y’dir. Kargo Van’ın maksimum ağırlığı 1000 kadardır ve inç cinsinden maksimum boyutları 100L x 50W x 45H inçtir. Maltepe kurye, bu spesifikasyonlara uymayan siparişleri teslim etmeyi reddedecektir. Ayrıca, tüm teslimat siparişleri yasal ürünler olmalı ve yerel, eyalet, il, federal veya uluslararası yasalara aykırı olmamalıdır. Maltepe kurye yasa dışı sayılan hiçbir paketi teslim etmeyecektir ve ilgili makamlarla iletişime geçme hakkını saklı tutar. Teslim edilemeyen diğer ürünler arasında tehlikeli mallar veya tehlikeli maddeler, ateşli silahlar, canlı hayvanlar yer alır.
 3. Geçerli bir teslimat siparişi oluşturmak için müşterinin 18 yaşında veya daha büyük olması ve Maltepe kurye web sitesinde belirtilen yönergeleri izlemesi veya bazı durumlarda teslimat yapılmadan önce Maltepe kurye tarafından kararlaştırılan diğer düzenlemeleri yapması gerekir.
 4. Maltepe kurye sipariş formunda bildirimde bulunarak veya her iki tarafça üzerinde mutabakata varılan bir Maltepe kurye personeli tarafından tanınan onay araçlarıyla önceden onayı olmadan hiçbir sevkiyat yapılmamalıdır. Maltepe kurye, sipariş teyidi olmadan teslimattan mali veya başka bir şekilde sorumlu değildir.
 5. 1Kurye, sıcaktan veya soğuktan korunma gerektiren ürünlerin nakliyesi için koruma sağlamaz. Bu tür bir korumaya ihtiyaç duyan öğeler, göndericinin sıcağa veya soğuğa maruz kalarak hasar görme riski altında taşınacaktır.
 6. Ürünün düzgün bir şekilde paketlendiğinden emin olmak müşteriye veya ürünün nakliyesinden sorumlu acenteye bağlıdır. Maltepe kurye, müşteri veya nakliyeci tarafından kötü paketleme nedeniyle hasar gören herhangi bir ürün için sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, Maltepe kurye, paketi zamanında teslim etme yükümlülüğü olmaksızın, yanlış paketlendiğini düşündüğü ürünleri reddetme hakkını saklı tutar. Uygun olmayan şekilde paketlenmiş ürünler için geri ödeme yapılmayacaktır.
 7. Maltepe kurye, teslim etmemiz istenen herhangi bir paketi, paketin belirtilen hüküm ve koşullara aykırı olabileceğini düşünmemiz durumunda inceleme hakkını saklı tutar. Muayene, siparişi işlerken müşterinin belirttiği gibi içeriklerin olduğunu doğrulamak için paketlerin açılmasını içerir.
 8. Maltepe kurye herhangi bir zamanda bir siparişi iptal etme hakkını saklı tutar. Maltepe kurye zaten verilmiş bir siparişi iptal etme girişiminde bulunursa, Maltepe kurye siparişi veren müşteriye para iadesi yapacaktır.
 9. Müşteri, Maltepe kurye sürücüyü göndermek için düzenlemeleri yaptıktan sonra veya sürücü teslimat sürecindeyken siparişi iptal ederse, işlenen siparişin ödemesinden yine müşteri sorumludur. Müşteri daha sonra teslimat için başka bir sipariş vermek ve sipariş aynı ürünün teslimatı için olsa bile belirtilen sipariş için tekrar ödeme yapmak zorunda kalacaktır.
 10. Çok parçalı gönderilerde, tüm öğeler tek gönderi olarak faturalandırılacaktır. Öğeler belirtilecek ve sipariş formunuzda görünecek ve Maltepe kurye uygulamasındaki geçmiş kontrol panelinizde görüntülenmeye hazır olacaktır.
 11. 1Kurye sürücüleri, sürücü gönderilmeden önce tüm taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, teslim alma veya teslimat yerlerine ulaştıktan sonra 10 dakikadan fazla beklemeyecektir. Maltepe kurye, müşteri veya teslimat yeri ile telefonla iletişime geçmeye çalışacaktır. İletişim kurulmazsa, ilk sipariş maliyetine ek ücretler eklenecektir.
 12. Tüm teslimatlar için müşterilere sigorta seçeneği sunulmaktadır. Daha fazla ayrıntı için satış hesabı yöneticinizle iletişime geçin.
 13. Müşteriler, Maltepe kurye teslimat hizmetini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için doğru teslimat verilerini vermelidir. Müşteri, yanlış bilgilerden sorumludur ve yanlış bilgiler nedeniyle Maltepe kurye tarafından yapılan ek masraflardan sorumlu tutulacaktır.
 14. Maltepe kurye teslimatı yeniden yönlendirmesi istendiğinde, ek bir ücret karşılığında bunu kendi takdirine bağlı olarak yapacaklardır. Maltepe kurye, sürücü gönderilmeden önce verilmeyen herhangi bir adrese yönlendirme talebini reddetme hakkını saklı tutar.
 15. Maltepe kurye bir gönderiyi teslim edemezse, Maltepe kurye başarısız teslimat girişimini çevreleyen durumu bildirmek için müşteriyle iletişime geçecektir. Maltepe kurye, başarısız teslimat girişiminden müşteri sorumluysa, paketi bir ücret karşılığında tekrar teslim etmeyi deneyecektir. Maltepe kurye paketi teslim etme görevini yerine getirmediyse ve bu başarısız girişimi çevreleyen koşullar her iki tarafça kararlaştırıldığı gibi yeterli veya kritik değilse, 1Courier paketi ücretsiz olarak teslim etmeye çalışacaktır.
 16. Maltepe kurye, müşterilerimiz ve topluluk sürücülerimizin güvenliğini ve güvenilirliğini sağlamak için Maltepe kurye, teslimatı yapan seçilen sürücünün adını ve fotoğrafını e-posta ile gönderecektir.
 17. 1Kurye, öğeyi yüklemek veya taşımak için atanmış sürücüden ayrı ek insan gücü sağlamakla yükümlü değildir. Paketin veya öğenin yüklenmesi için tüm önlemlerin alınmasını ve tüm kaynakların kullanıma sunulmasını sağlamak yalnızca müşterinin sorumluluğundadır.
 18. Maltepe kurye, teslimatın başarısız olması durumunda genel geri ödeme sunmaz. Geri ödemeler duruma göre değerlendirilir ve sipariş işleme, sürücünün teslim alma yerine vardığında müşterinin müsait olmaması, doğal afetler veya diğer sert hava koşullarının yanı sıra halihazırda mevcut olan diğer koşulları içerebilecek (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) çeşitli faktörlere bağlıdır. bu şartlar ve koşullarda özetlenmiştir.
 19. Herhangi bir sürücü gönderilmeden önce ödeme yöntemi üzerinde anlaşmaya varılmalıdır. Fatura veya çevrimiçi sistem dışındaki herhangi bir ödeme yöntemi, sürücü gönderilmeden önce Maltepe kurye ve müşteri tarafından kararlaştırılmalıdır.
 20. Maltepe kurye, kontrolü dışındaki koşullar söz konusu teslimatı kesintiye uğratmadığı sürece, bir ürünün zamanında sevkiyatını garanti eder. Maltepe kurye teslimat standartlarını karşılayamadığı, ürünü zamanında ve sağlam durumda olduğu durumlarda, müşterinin bir sonraki siparişine bir kredi uygulanacaktır. Zamanında yapılmadığına dair herhangi bir iddiada bulunulabilmesi için, bu şartlarda belirtilen tüm koşullara müşteri tarafından uyulmalıdır.
 21. Maltepe kurye tarafından teslim edilen önemli belgelerin bir kopyasını, görüntüsünü veya taramasını saklamak müşteriye bağlıdır. Her paket için sorumluluk 100 $ ile sınırlıdır. Maltepe kurye ile teslimat siparişini tamamlarken talep formları mevcuttur.