1. Şartların Anlaşması

1.1 Bu Şartlar ve Koşullar, şahsen veya bir tüzel kişi (siz) adına sizinle ve şu adreste bulunan Maltepe kurye arasında yapılan yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma teşkil eder:

Unit 124, 1 Hanley Street
Nottingham
Nottinghamshire
NG1 5BL
United Kingdom

… ve bize, kritik gönderiler web sitesine (Maltepe kurye) ve ayrıca Siteyle ilgili tüm uygulamalara erişiminiz ve kullanımınızla ilgili olarak.

Site aşağıdaki hizmetleri sağlar: hizmet verilen tüm sektörlerde yük ve kargo taşımacılığı ile ilgili teslimat rezervasyonlarını teşvik eder ve alır. Siteye ve/veya Hizmetlere erişerek, tüm bu Hüküm ve Koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara bağlı kalmayı kabul ettiğinizi kabul etmektesiniz.

Bu Hüküm ve Koşulların tümünü kabul etmiyorsanız, Siteyi ve Hizmetleri kullanmanız yasaktır ve derhal kullanmayı bırakmalısınız. İleride başvurmak üzere bu Hüküm ve Koşulların bir kopyasını yazdırmanızı öneririz.

1.2 Aşağıdaki Bölüm 1.7’de belirtilen ek politikalar ve ayrıca Sitede zaman zaman yayınlanabilecek ek hükümler ve koşullar veya belgeler, açıkça referans olarak dahil edilmiştir.

1.3 Bu Hüküm ve Koşullarda herhangi bir zamanda değişiklik yapabiliriz. Bu Hüküm ve Koşulların güncellenmiş versiyonu, güncellenmiş bir “Gözden Geçirme” tarihi ile belirtilecek ve güncellenmiş versiyon, erişilebilir olduğu anda geçerli olacaktır. Güncellemelerden haberdar olmak için bu Hüküm ve Koşulları incelemek sizin sorumluluğunuzdadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz, bu tür değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.4 Ürünlerimizdeki, kullanıcılarımızın ihtiyaçları ve/veya iş önceliklerimizdeki değişiklikleri yansıtmak için Siteyi zaman zaman güncelleyebilir veya değiştirebiliriz.

1.5 Sitemiz dünya çapında ikamet eden insanlara yöneliktir. Sitede sağlanan bilgiler, bu tür bir dağıtımın veya kullanımın yasa veya yönetmeliğe aykırı olacağı veya bizi söz konusu yargı alanı veya ülkede herhangi bir kayıt şartına tabi kılacak herhangi bir yetki alanı veya ülkedeki herhangi bir kişi veya kuruluşa dağıtılması veya onlar tarafından kullanılması amaçlanmamıştır. .

1.6 Site, en az 18 yaşında olan kullanıcılara yöneliktir. 18 yaşının altındaysanız, ebeveyn izni olmadan Siteye kaydolmanıza veya Hizmetleri kullanmanıza izin verilmez.

1.7 Siteyi kullanımınız için de geçerli olan ek politikalar şunları içerir:

 • Sizden topladığımız veya sizin bize sağladığınız herhangi bir kişisel veriyi işleme koşullarımızı belirleyen Gizlilik Bildirimimiz Siteyi kullanarak, bu tür bir işlemeye izin vermiş ve tarafınızca sağlanan tüm verilerin doğru olduğunu garanti etmiş olursunuz.
 • Sitenin izin verilen ve yasaklanan kullanımlarını belirleyen Politikamız Siteyi kullanırken bu Politikaya uymalısınız.
 • Bu Sitenin belirli bölümleri yalnızca bir ücret karşılığında kullanılabilir.

2. Kabul Edilebilir Kullanım

2.1 Kabul Edilebilir Kullanım Politikamız, bu sitenin izin verilen ve yasaklanan tüm kullanımlarını belirtir.

2.2 Siteye, siteyi ve hizmetlerimizi kullanıma sunduğumuz amaç dışında herhangi bir amaçla erişemez veya kullanamazsınız. Site, tarafımızca özel olarak onaylanan veya onaylananlar dışında herhangi bir ticari girişimle bağlantılı olarak kullanılamaz.

2.3 Bu Sitenin bir kullanıcısı olarak şunları yapmamayı kabul ediyorsunuz:

 • Bizden yazılı izin almadan Siteden sistematik olarak veri veya diğer içerikleri bir derleme veritabanına veya dizine alın
 • İstenmeyen e-posta göndermek için kullanıcıların kullanıcı adlarını ve/veya e-posta adreslerini toplamak veya sahte iddialarla kullanıcı hesapları oluşturmak dahil olmak üzere Siteyi yetkisiz herhangi bir şekilde kullanmak
 • Sitede alışveriş yapmak için bir satın alma temsilcisi veya satın alma temsilcisi kullanın
 • Mal ve hizmetlerin reklamını yapmak veya satmak için Siteyi kullanın
 • Sitenin izinsiz çerçevelenmesi veya Siteye bağlantı verilmesi
 • Özellikle kullanıcı şifreleri gibi hassas hesap bilgilerini öğrenmeye yönelik herhangi bir girişimde bizi ve diğer kullanıcıları kandırmak, dolandırmak veya yanıltmak
 • Destek hizmetlerimizi uygunsuz şekilde kullanmayın veya yanlış kötüye kullanım veya görevi kötüye kullanma raporları gönderin
 • Bizim tarafımızdan amaçlanmayan ürün veya hizmetlerin reklamını yapın
 • Bir Kullanıcı hakkında yanlış beyanda bulunan deneyim, beceri veya bilgiler
 • Kullanıcıları olumsuz geri bildirimle tehdit etmek veya yalnızca kullanıcılara olumlu geri bildirim vermek için hizmetler sunmak
 • Siteyi yürürlükteki herhangi bir kanun veya düzenlemeye aykırı bir şekilde kullanmak
 • Kanaatimize göre bizi ve/veya Siteyi küçük düşürmek, lekelemek veya başka bir şekilde zarar vermek
 • Yorum veya mesaj göndermek için komut dosyaları, robotlar, kazıyıcılar, çevrimdışı okuyucular veya benzer veri toplama ve çıkarma araçları gibi sistemin herhangi bir otomatik kullanımını kullanın, başlatın veya bunlarla meşgul olun
 • Virüsleri, Truva atlarını veya herhangi bir tarafın Siteyi kesintisiz kullanımına ve Siteden keyif almasına engel olan diğer materyalleri veya pasif veya aktif bilgi toplama veya aktarma mekanizması olarak işlev gören herhangi bir materyali yükleyin veya iletin (veya yüklemeye veya iletmeye çalışın).
 • PHP, HTML, CSS, JavaScript veya diğer kodlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sitenin yazılımını kopyalayın veya uyarlayın
 • Herhangi bir içerikten telif hakkı veya diğer mülkiyet hakları bildirimini silin
 • Çalışanlarımızı, temsilcilerimizi veya diğer kullanıcılarımızı taciz etmek, rahatsız etmek, sindirmek veya tehdit etmek
 • Sitenin erişiminizin kısıtlandığı bölümlerine erişmeye çalışmak
 • Siteyi oluşturan veya herhangi bir şekilde Sitenin bir parçasını oluşturan herhangi bir yazılımı deşifre etmek, kaynak koda dönüştürmek, parçalarına ayırmak veya tersine mühendislik yapmak
 • Siteden elde edilen herhangi bir bilgiyi başka bir kişiyi taciz etmek, suistimal etmek veya zarar vermek için kullanmak
 • Profilinizi satın veya başka bir şekilde devredin
 • Başka bir kullanıcının veya kişinin kimliğine bürünmeye veya başka bir kullanıcının kullanıcı adını kullanmaya çalışmak
 • Siteye veya Siteye bağlı ağlara ve hizmetlere müdahale etmek, bozmak veya üzerinde gereksiz bir yük oluşturmak
 • Siteyi veya içeriğimizi bizimle rekabet etme veya gelir getirici bir girişim veya ticari girişim oluşturma çabalarının bir parçası olarak kullanmak
 • Yorum veya mesaj göndermek için komut dosyaları kullanmak veya herhangi bir veri madenciliği, robotlar veya benzeri veri toplama ve çıkarma araçlarını kullanmak gibi sistemin herhangi bir otomatik kullanımına dahil olmak
 • Bizimle veya ilişkiniz olmayan başka bir şirketle bir ilişkiniz olduğunu yanlış bir şekilde ima etmek

3. Bize sağladığınız bilgiler

3.1 Aşağıdakileri beyan ve garanti ediyorsunuz: (a) gönderdiğiniz tüm kayıt bilgileri doğru, doğru, güncel ve eksiksiz olacak ve üçüncü şahıslarla değil sizinle ilgili olacak; (b) bu ​​tür bilgilerin doğruluğunu koruyacak ve gerektiğinde bu tür bilgileri derhal güncelleyeceksiniz; (c) şifrenizi gizli tutacaksınız ve şifrenizin ve hesabınızın tüm kullanımından siz sorumlu olacaksınız; (d) yasal ehliyete sahipsiniz ve bu Hüküm ve Koşullara uymayı kabul ediyorsunuz; ve (e) ikamet ettiğiniz yargı alanında reşit değilseniz veya reşit değilseniz, Siteyi kullanmak için ebeveyn izni almışsınızdır.

3.2 Gerçek olmayan, yanlış, güncel olmayan veya eksik herhangi bir bilgi verirseniz, hesabınızı askıya alabilir veya feshedebiliriz. Bu tür bir kullanıcı adının uygunsuz olduğunu belirlersek, seçtiğiniz bir kullanıcı adını kaldırabilir veya değiştirebiliriz.

4. Bize sağladığınız içerik

4.1 Siteye içerik göndermeniz veya bize geri bildirim göndermeniz (Kullanıcı İçeriği) için fırsatlar olabilir. Kullanıcı İçeriğinizin Sitedeki diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebileceğini ve bu Kullanıcı İçeriğini kimin yayınladığını görebileceklerini anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

4.2 Ayrıca, Kullanıcı İçeriğinizi başka herhangi bir amaç için size herhangi bir ödeme yapmaksızın kalıcı olarak kullanabileceğimizi ve Kullanıcı İçeriğinizi Site içinde veya başka bir şekilde kullanım için diğer içeriklerle birleştirebileceğimizi kabul etmektesiniz. Kullanıcı İçeriğinizi size atfetmek zorunda değiliz.

4.3 İncelemeler dahil olmak üzere Kullanıcı İçeriği gönderirken veya Sitenin diğer kullanıcılarıyla iletişim kurarken, Kabul Edilebilir Kullanım Politikamıza uyacaksınız.

4.4 Herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin Kabul Edilebilir Kullanım Politikamıza uygun olduğunu garanti etmektesiniz ve bu garantinin herhangi bir ihlali için bize karşı yükümlü olacaksınız ve bizi tazmin edeceksiniz. Bu, bu garantiyi ihlal etmeniz sonucunda maruz kalacağımız herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olacağınız anlamına gelir.

4.5 Siteye koyduğunuz herhangi bir Kullanıcı İçeriğini, Kabul Edilebilir Kullanım Politikasına uygun olmadığına kanaat getirirsek, kaldırma hakkına sahibiz.

4.6 Yanlış bilgiler içeren veya iftira niteliğinde olan veya Kullanıcı İçeriğinin kaybı olan bu tür içerikler dahil olmak üzere herhangi bir Kullanıcı İçeriğinden sorumlu değiliz ve hiçbir yükümlülük kabul etmiyoruz. Herhangi bir Kullanıcı İçeriğini görüntüleme, düzenleme veya izleme yükümlülüğü kabul etmiyoruz ancak herhangi bir Kullanıcı İçeriğini herhangi bir bildirimde bulunmadan ve herhangi bir zamanda kaldırma, görüntüleme ve/veya düzenleme hakkını saklı tutuyoruz. Kullanıcı İçeriği tarafımızca doğrulanmamış veya onaylanmamıştır ve Sitede diğer kullanıcılar tarafından ifade edilen görüşler, bizim görüşlerimizi veya değerlerimizi temsil etmemektedir.

4.7 Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen Kullanıcı İçeriği hakkında şikayette bulunmak isterseniz lütfen bize

adresinden ulaşın . 5. İçeriğimiz

5.1 Aksi belirtilmedikçe, Site ve Sitedeki kaynak kodu, veritabanları, işlevsellik, yazılım, web sitesi tasarımları, ses, video, metin, fotoğraflar ve grafikler (İçeriğimiz) dahil Hizmetler ve Hizmetler bize aittir veya bize lisanslanmıştır ve tarafından korunmaktadır. telif hakkı ve ticari marka yasaları.

5.2 Bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilmedikçe, Sitenin, Hizmetlerin veya İçeriğimizin hiçbir bölümü kopyalanamaz, çoğaltılamaz, birleştirilemez, yeniden yayınlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, herkese açık olarak görüntülenemez, kodlanamaz, tercüme edilemez, iletilemez, dağıtılamaz, satılamaz, lisanslanamaz, veya önceden açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir ticari amaç için başka bir şekilde istismar edilemez.

5.3 Siteyi kullanmaya uygun olmanız koşuluyla, Siteye ve İçeriğimize erişmeniz ve bunları kullanmanız ve yalnızca kişisel bilgileriniz için uygun şekilde erişim kazandığınız İçeriğin herhangi bir bölümünün bir kopyasını indirmeniz veya yazdırmanız için size sınırlı bir lisans verilir. , ticari olmayan kullanım.

5.4 (a) Siteye veya Siteye bağlı herhangi bir ağa, sunucuya veya bilgisayar sistemine yetkisiz erişim sağlamaya çalışmayacaksınız; ve/veya (b) indirmiş olabileceğiniz kağıt veya dijital kopyaların değiştirilmesi dahil olmak üzere sitede veya İçeriğimizde hata düzeltme, herhangi bir değişiklik, uyarlama, ekleme veya geliştirme dahil olmak üzere herhangi bir amaçla yapmak.

5.5 (a) Siteyi ve İçeriğimizi makul beceri ve özenle hazırlayacağız; ve (b) virüs içeren Siteye içerik yüklenmesini engellemeye çalışmak için endüstri standardı virüs tespit yazılımını kullanmak.

5.6 Sitedeki içerikler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Güvenmeniz gereken bir tavsiye anlamına gelmez. Sitedeki içeriğe dayalı olarak herhangi bir işlem yapmadan veya yapmaktan kaçınmadan önce profesyonel veya uzman tavsiyesi almalısınız.

5.7 Sitemizdeki bilgileri güncellemek için makul çabayı göstermemize rağmen, Sitedeki İçeriğimizin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair açık veya zımni hiçbir beyan, garanti veya garanti vermiyoruz.

6. Site Yönetimi

6.1 Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak,

 1. Siteyi bu Hüküm ve Koşulların ihlallerine karşı izlemek;
 2. yürürlükteki kanunları veya bu Hüküm ve Koşulları ihlal eden kişilere karşı uygun yasal işlem yapmak;
 3. Katkılarınızdan herhangi birini reddetmek, erişimini veya kullanılabilirliğini kısıtlamak veya (teknolojik olarak mümkün olduğu ölçüde) devre dışı bırakmak;
 4. boyut olarak aşırı veya herhangi bir şekilde sistemlerimiz için yük olan tüm dosya ve içeriği Siteden kaldırmak veya başka bir şekilde devre dışı bırakmak; Ve
 5. aksi takdirde Siteyi, haklarımızı ve mülkiyetimizi korumak ve Site ve Hizmetlerin düzgün çalışmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir şekilde yönetin.

6.2 Sitenin güvenli veya böcek veya virüslerden arınmış olacağını garanti etmiyoruz.

6.3 Siteye erişmek için bilgi teknolojinizi, bilgisayar programlarınızı ve platformunuzu yapılandırmakla yükümlüsünüz ve kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız.

7. Sitede Değişiklikler ve Sitenin Kullanılabilirliği

7.1 Sitenin içeriğini herhangi bir zamanda veya herhangi bir nedenle önceden haber vermeksizin tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değiştirme, modifiye etme veya kaldırma hakkını saklı tutarız. Ayrıca, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın Hizmetlerin tamamını veya bir kısmını değiştirme veya sonlandırma hakkını saklı tutarız.

7.2 Site ve Hizmetlerin her zaman erişilebilir olacağını garanti edemeyiz. Site ile ilgili donanım, yazılım veya diğer sorunlarla karşılaşabilir veya kesinti, gecikme veya hatalarla sonuçlanabilecek bakım yapma ihtiyacı duyabiliriz. Site veya hizmetlerin herhangi bir kesinti veya kesinti sırasında siteye veya hizmetlere erişememeniz veya bunları kullanamamanızdan kaynaklanan herhangi bir kayıp, hasar veya rahatsızlıktan hiçbir şekilde sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz. Siteyi veya hizmetleri sürdürmek ve desteklemek veya herhangi bir düzeltme, güncelleme veya sürüm sağlamakla yükümlü değiliz.

7.3 Sitede, açıklamalar, fiyatlandırma, mevcudiyet ve diğer çeşitli bilgiler dahil olmak üzere Hizmetlerle ilgili olabilecek yazım hataları, yanlışlıklar veya eksiklikler içeren bilgiler bulunabilir. Herhangi bir hatayı, yanlışlığı veya eksikliği düzeltme ve bilgileri herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değiştirme veya güncelleme hakkımız saklıdır.

8. Sorumluluk Reddi/Sorumluluğun Sınırlandırılması

8.1 Site ve Hizmetler, olduğu gibi ve mevcut olduğu gibi sağlanmaktadır. Bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilenler dışında, Siteyi ve/veya Hizmetleri kullanımınızın riskinin tamamen size ait olacağını kabul etmektesiniz. Site ve Hizmetlerle ve bunlarla sınırlı olmamak üzere zımni garantileri kullanımınızla bağlantılı olarak açık veya zımni tüm garantiler, hükümler, koşullar ve taahhütler (kanun, gelenek veya kullanım, bir ticaret süreci veya genel hukuk dahil) Tatmin edici kalite, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme, yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde hariç tutulur. Site içeriğinin doğruluğu veya eksiksizliği hakkında hiçbir garanti veya beyanda bulunmuyoruz ve içerikteki herhangi bir (1) hata veya eksiklikten sorumlu değiliz: (2) sunucularımıza ve/veya sunucumuzda saklanan tüm kişisel bilgilere ve/veya finansal bilgilere yetkisiz erişim veya bunları kullanma; (3) siteye veya hizmetlere yapılan iletimin herhangi bir kesintiye uğraması veya durdurulması; ve/veya (4) herhangi bir üçüncü şahıs tarafından siteye veya site aracılığıyla iletilebilecek hatalar, virüsler, truva atları veya benzerleri. Makul kontrolümüz dışındaki bir olaydan kaynaklanan gecikme veya başarısızlıktan bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimize uymama veya gecikmeden sorumlu olmayacağız.

8.2 Sizin uğradığınız kayıp veya zarara ilişkin sorumluluğumuz:

İster tüketici ister ticari kullanıcı olun:

Yasalara aykırı olacağı durumlarda size karşı sorumluluğumuzu hiçbir şekilde hariç tutmuyor veya sınırlamıyoruz. Bu, bizim ihmalimizden veya çalışanlarımızın, temsilcilerimizin veya taşeronlarımızın ihmalinden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma ve dolandırıcılık veya hileli yanlış beyan için sorumluluk içerir.

Bu Hüküm ve Koşullara uymamamız halinde, bu Hüküm ve Koşulları ihlal etmemizin öngörülebilir bir sonucu olarak maruz kaldığınız kayıp veya hasardan sorumlu olacağız, ancak öngörülemeyen herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacağız Siteyi/Hizmetleri kullanmaya başladığınız zaman.

Sorumluluk Reddi/Sorumluluğun Sınırlandırılması bölümünde yer alan aksi yöndeki herhangi bir şeye bakılmaksızın, herhangi bir nedenle ve eylemin şekli ne olursa olsun size karşı sorumluluğumuz her zaman (a ) 5000 £ toplamı veya (b) herhangi bir dava nedeninin ortaya çıkmasından önceki altı (6) aylık süre boyunca Hizmetler/Site için tarafınızdan, varsa tarafınızdan bize ödenen tutar.

Bir ticari kullanıcıysanız:

Sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil), yasal yükümlülüğün ihlalinden veya başka bir şekilde, öngörülebilir olsa bile, aşağıdakiler kapsamında veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan size karşı sorumlu olmayacağız:

 • Sitemizin/Hizmetlerimizin kullanımı veya kullanılamaması; veya
 • Sitemizde görüntülenen herhangi bir içeriğin kullanımı veya buna güvenilmesi.

Özellikle, aşağıdakilerden sorumlu olmayacağız:

 • kar, satış, iş veya gelir kaybı;
 • iş kesintisi;
 • beklenen tasarruf kaybı;
 • iş fırsatı, itibar veya itibar kaybı; veya
 • herhangi bir dolaylı veya dolaylı kayıp veya hasar.

Tüketici kullanıcıysanız:

Lütfen Sitemizi yalnızca ev içi ve özel kullanım için sağladığımızı unutmayın. Sitemizi herhangi bir ticari veya ticari amaçla kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz ve herhangi bir kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş fırsatı kaybı konusunda size karşı hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Sağladığımız kusurlu dijital içerik size ait bir cihaza veya dijital içeriğe zarar verirse ve bu bizim makul özen ve beceriyi göstermememizden kaynaklanıyorsa, ya hasarı onaracağız ya da size tazminat ödeyeceğiz.

Ayıplı veya anlatıldığı gibi olmayan mallarla ilgili olarak yasal haklarınız bulunmaktadır. Yerel Vatandaş Danışma Büronuzdan veya Ticaret Standartları ofisinizden yasal haklarınızla ilgili tavsiye alabilirsiniz. Bu Hüküm ve Koşullardaki hiçbir şey bu yasal hakları etkilemez.

9. Süre ve Fesih

9.1 Bu Hüküm ve Koşullar, siz Siteyi veya Hizmetleri kullandığınız veya duruma göre Sitenin başka bir kullanıcısı olduğunuz sürece tam olarak yürürlükte kalacaktır.

9.2 Bu Hüküm ve Koşulların başka herhangi bir hükmünü sınırlamadan, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak ve herhangi bir kişinin Siteye ve Hizmetlere erişimini ve bunları kullanımını (belirli IP adreslerini bloke etmek dahil) reddetme hakkımızı saklı tutarız. bu Hüküm ve Koşullarda yer alan herhangi bir beyan, garanti veya sözleşmenin veya herhangi bir geçerli yasa veya düzenlemenin ihlali dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Siteyi/Hizmetleri kullanımınızın bu Hüküm ve Koşulları veya geçerli herhangi bir kanun veya düzenlemeyi ihlal ettiğini tespit edersek, Site ve Hizmetlere katılımınızı veya kullanımınızı sonlandırabilir veya profilinizi silebiliriz. ve herhangi bir zamanda, herhangi bir uyarıda bulunmadan, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak yayınladığınız herhangi bir içerik veya bilgi.

9.3 Hesabınızı bu Bölüm 9’da belirtilen herhangi bir nedenle fesheder veya askıya alırsak, kendi adınıza, sahte veya ödünç alınmış bir adla veya herhangi bir üçüncü şahıs adına kayıt olmanız ve yeni bir hesap oluşturmanız yasaktır. üçüncü kişi adına hareket ediyor olmak. Hesabınızı feshetme veya askıya almanın yanı sıra, hukuki, cezai ve ihtiyati tazminat davası açma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere uygun yasal işlem yapma hakkımızı saklı tutarız.

10. Mobil Uygulama

10.1 Hizmetlere bir mobil uygulama aracılığıyla erişirseniz, size mobil uygulamayı sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz kablosuz elektronik cihazlara yüklemek ve kullanmak ve bunlara erişmek ve kullanmak için geri alınabilir, münhasır olmayan, devredilemez, sınırlı bir hak veriyoruz. kesinlikle bu lisansın hüküm ve koşullarına uygun olarak bu tür cihazlardaki mobil uygulama.

10.2 Yalnızca iş kullanıcıları içinveya tasarlanmadığı veya amaçlanmadığı başka bir amaç; (f) uygulamayı, aynı anda birden fazla cihaz veya kullanıcının erişimine veya kullanımına izin veren bir ağ veya başka bir ortam üzerinden kullanılabilir kılmak; (g) uygulamayı, doğrudan veya dolaylı olarak, uygulama ile rekabet edebilecek veya herhangi bir şekilde onun yerini alacak bir ürün, hizmet veya yazılım oluşturmak için kullanmak; (h) herhangi bir web sitesine otomatik sorgular göndermek veya herhangi bir istenmeyen ticari e-posta göndermek için uygulamayı kullanmak; veya (i) herhangi bir tescilli bilgiyi veya arayüzlerimizden herhangi birini veya diğer fikri mülkiyetimizi uygulama ile birlikte kullanılacak herhangi bir uygulamanın, aksesuarın veya cihazın tasarımında, geliştirilmesinde, imalatında, lisanslanmasında veya dağıtımında kullanmak. (f) uygulamayı, aynı anda birden fazla cihaz veya kullanıcının erişimine veya kullanımına izin veren bir ağ veya başka bir ortam üzerinden kullanılabilir kılmak; (g) uygulamayı, doğrudan veya dolaylı olarak, uygulama ile rekabet edebilecek veya herhangi bir şekilde onun yerini alacak bir ürün, hizmet veya yazılım oluşturmak için kullanmak; (h) herhangi bir web sitesine otomatik sorgular göndermek veya herhangi bir istenmeyen ticari e-posta göndermek için uygulamayı kullanmak; veya (i) herhangi bir tescilli bilgiyi veya arayüzlerimizden herhangi birini veya diğer fikri mülkiyetimizi uygulama ile birlikte kullanılacak herhangi bir uygulamanın, aksesuarın veya cihazın tasarımında, geliştirilmesinde, imalatında, lisanslanmasında veya dağıtımında kullanmak. (f) uygulamayı, aynı anda birden fazla cihaz veya kullanıcının erişimine veya kullanımına izin veren bir ağ veya başka bir ortam üzerinden kullanılabilir kılmak; (g) uygulamayı, doğrudan veya dolaylı olarak, uygulama ile rekabet edebilecek veya herhangi bir şekilde onun yerini alacak bir ürün, hizmet veya yazılım oluşturmak için kullanmak; (h) herhangi bir web sitesine otomatik sorgular göndermek veya herhangi bir istenmeyen ticari e-posta göndermek için uygulamayı kullanmak; veya (i) herhangi bir tescilli bilgiyi veya arayüzlerimizden herhangi birini veya diğer fikri mülkiyetimizi uygulama ile birlikte kullanılacak herhangi bir uygulamanın, aksesuarın veya cihazın tasarımında, geliştirilmesinde, imalatında, lisanslanmasında veya dağıtımında kullanmak. başvuru ile rekabet edebilir veya herhangi bir şekilde onun yerini alabilir; (h) herhangi bir web sitesine otomatik sorgular göndermek veya herhangi bir istenmeyen ticari e-posta göndermek için uygulamayı kullanmak; veya (i) herhangi bir tescilli bilgiyi veya arayüzlerimizden herhangi birini veya diğer fikri mülkiyetimizi uygulama ile birlikte kullanılacak herhangi bir uygulamanın, aksesuarın veya cihazın tasarımında, geliştirilmesinde, imalatında, lisanslanmasında veya dağıtımında kullanmak. başvuru ile rekabet edebilir veya herhangi bir şekilde onun yerini alabilir; (h) herhangi bir web sitesine otomatik sorgular göndermek veya herhangi bir istenmeyen ticari e-posta göndermek için uygulamayı kullanmak; veya (i) herhangi bir tescilli bilgiyi veya arayüzlerimizden herhangi birini veya diğer fikri mülkiyetimizi uygulama ile birlikte kullanılacak herhangi bir uygulamanın, aksesuarın veya cihazın tasarımında, geliştirilmesinde, imalatında, lisanslanmasında veya dağıtımında kullanmak.

10.3 Hizmetlere erişmek için Apple Store veya Google Play’den (her biri bir Uygulama Distribütörü) alınan bir mobil uygulamayı kullandığınızda aşağıdaki şartlar geçerlidir: (a) Mobil uygulamamız için size verilen lisans, devredilemez bir lisansla sınırlıdır. uygulamayı, uygun olduğu şekilde, Apple iOS veya Android işletim sistemini kullanan bir cihazda ve geçerli Uygulama Dağıtıcı hizmet şartlarında belirtilen kullanım kurallarına uygun olarak kullanma lisansı; (b) Mobil uygulama ile ilgili olarak bu Hüküm ve Koşullarda belirtildiği şekilde veya yürürlükteki yasa uyarınca başka türlü gerekli kılınan her türlü bakım ve destek hizmetini sağlamaktan sorumluyuz. Her bir Uygulama Distribütörünün, mobil uygulamayla ilgili olarak herhangi bir bakım ve destek hizmeti sağlama yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz; (c) Mobil uygulamanın herhangi bir geçerli garantiye uymaması durumunda, bir Uygulama Distribütörünü bilgilendirebilirsiniz ve Uygulama Distribütörü, şart ve politikalarına uygun olarak, varsa, ödenen satın alma fiyatını iade edebilir. mobil uygulama için ve yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, bir Uygulama Distribütörünün mobil uygulama ile ilgili başka herhangi bir garanti yükümlülüğü olmayacaktır; (d) (i) ABD hükümeti ambargosuna tabi olan veya ABD hükümeti tarafından “terörü destekleyen” bir ülke olarak belirlenmiş bir ülkede bulunmadığınızı; ve (ii) herhangi bir ABD hükümetinin yasaklanmış veya kısıtlanmış taraflar listesinde yer almıyorsanız; (e) Mobil uygulamayı kullanırken geçerli üçüncü taraf sözleşme şartlarına uymalısınız, örn. bir VoIP uygulamanız varsa, mobil uygulamayı kullanırken onların kablosuz veri hizmeti sözleşmesini ihlal etmemelisiniz; ve (f) Uygulama Distribütörlerinin bu Hüküm ve Koşulların üçüncü şahıs lehtarları olduğunu ve her Uygulama Distribütörünün bu Hüküm ve Koşulları size karşı uygulama hakkına sahip olacağını (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacağını) onaylar ve kabul edersiniz. üçüncü şahıs lehtarı olarak.

11. Genel

11.1 Siteyi ziyaret etmek, bize e-posta göndermek ve çevrimiçi formları doldurmak elektronik iletişim oluşturur. Elektronik iletişim almayı kabul ediyorsunuz ve size elektronik olarak, e-posta yoluyla ve Sitede sağladığımız tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, bu tür iletişimlerin yazılı olmasına ilişkin tüm yasal gereklilikleri karşıladığını kabul ediyorsunuz.

Elektronik imzaların, sözleşmelerin, siparişlerin ve diğer kayıtların kullanılmasını ve bizim tarafımızdan veya Site aracılığıyla başlatılan veya tamamlanan işlemlerin bildirimlerinin, politikalarının ve kayıtlarının elektronik olarak teslim edilmesini kabul etmektesiniz. İşbu vesileyle, herhangi bir yetki alanında, orijinal bir imza veya elektronik olmayan kayıtların teslimi veya saklanmasını gerektiren herhangi bir tüzük, düzenleme, kural, kararname veya diğer kanunlar kapsamındaki tüm haklardan veya gerekliliklerden veya elektronik olmayan yollarla ödemelere veya kredi verilmesine ilişkin haklardan veya gerekliliklerden feragat edersiniz. .

11.2 Bu Hüküm ve Koşullar ve Sitede veya Hizmetlerle ilgili olarak tarafımızca yayınlanan tüm politikalar veya işletim kuralları, sizinle bizim aramızdaki tüm sözleşmeyi ve mutabakatı oluşturur.

11.3 Bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamamamız veya uygulamamamız, söz konusu hak veya hükümden feragat edildiği anlamına gelmez.

11.4 Hak ve yükümlülüklerimizin herhangi birini veya tamamını herhangi bir zamanda başkalarına devredebiliriz.

11.5 Makul kontrolümüz dışındaki herhangi bir nedenden kaynaklanan herhangi bir kayıp, hasar, gecikme veya ihmalden sorumlu veya yükümlü olmayacağız.

11.6 Bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hükmü veya hükmünün bir kısmı yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz ise, söz konusu hüküm veya hükmün bir kısmı bu Hüküm ve Koşullardan ayrılabilir kabul edilir ve kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez.

11.7 Bu Hüküm ve Koşulların veya Site veya Hizmetlerin kullanımının bir sonucu olarak sizinle bizim aramızda oluşturulmuş herhangi bir ortak girişim, ortaklık, istihdam veya acentelik ilişkisi yoktur.

11.8 Yalnızca tüketiciler için – Lütfen bu Hüküm ve Koşulların, konularının ve oluşumlarının İngiliz yasalarına tabi olduğunu unutmayın. Siz ve biz, İngiltere ve Galler mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine sahip olacağı konusunda hemfikiriz; Kuzey İrlanda’da ikamet ediyorsanız, Kuzey İrlanda’da da dava açabilirsiniz ve İskoçya’da ikamet ediyorsanız, İskoçya’da da dava açabilirsiniz. . Bu Hüküm ve Koşullar kapsamında veya başka bir şekilde Site ile ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa veya bir itirazda bulunmak istiyorsanız, lütfen bu bağlantıyı takip edin.

11.9 Yalnızca ticari kullanıcılar için – Bir ticari kullanıcıysanız, bu Hüküm ve Koşullar, bunların konusu ve oluşumu (ve akdi olmayan ihtilaflar veya iddialar) İngiliz Hukukuna tabidir. İkimiz de İngiltere ve Galler mahkemelerinin münhasır yargı yetkisini kabul ediyoruz.

11.10 Mobil Uygulama bölümünde belirtilenin dışında, bu Hüküm ve Koşullara taraf olmayan bir kişinin, 1999 tarihli Sözleşmeler (Üçüncü Tarafların Hakları) Yasası uyarınca bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hükmünü uygulama hakkı olmayacaktır.